قیچی هرس

انواع قیچی هرس باغبانی و ابزار آلات باغبانی:

خرید انواع قیچی هرس درجه یک دنیا از فروشگاه اینترنتی خندان تولز، قیچی هرس شارژی در قیمت های مختلف، قیچی هرس دسته گردان لایت ژاپن – قیچی هرس باهکو فرانسه با کیفیت عالی – قیچی باغبانی فیلکو سوئیس

قیچی باغبانی و اره هرس از اصلی ترین و پرکاربردی ترین ابزار های باغبانی محسوب می شوند. تنوع محصول و قیمت ابزارهای باغبانی را شاید در کمتر دسته ی محصولاتی بتوان یافت. محصولات متنوع چینی با قیمت های پایین، محصولات تایوانی با قیمت بالاتر و کیفیت مناسب تر، و ابزارها و قیچی های اروپایی با کیفیت عالی در بازار موجود هستند. از جمله قیچی ها و ابزارهای باغی با کیفیت موجود در بازار می توان به مدل های مختلف فیلکو ( فلکو ) سوئیس، کستللاری ایتالیا و باهکو فرانسه اشاره نمود.

با پیشرفت در صنعت ابزارهای شارژی، مدل های مختلف ابزارهای باغبانی شارژی نیز با قیمت ها و کیفیت های متنوع وارد بازار شده است. به دلیل قیمت بالا، ابزارهای شارژی باغی اروپایی در ایران بازاری ندارند. ولی مدل های مختلفی از قیچی شارژی و اره شارژی چینی در سطح بازار موجود هستند.

انواع قیچی هرس شارژی

یکی از انواع قیچی هرس و کارآمدترین ابزار آلات هرس، قیچی هرس شارژی هستند. این نوع قیچی ها معمولا با استفاده از قدرت باتری های لیتیومی قدرتمند خود کار می کنند. توان برش قیچی های هرس شارژی بسیار بالا بوده و معمولا می توانند شاخه هایی با قطر ۴ سانتیمتر را به راحتی برش دهند. این باتری ها با توجه به کارایی بالا در برش و هرس شاخه های انواع درختان  و بوته ها، بسیار سبک و کارآمد هستند و می توانند تا ۱۲ ساعت به صورت مداوم  و با یکبار شارژ به کار خود ادامه دهند. به علاوه به دلیل نداشتن موتور، دود و صدایی نیز ندارند. در مقایسه با مدل های پنوماتیک، قیچی های هرس شارژی شیلنگ بادی نیاز ندارند تا به شاخه ها گیر کند و یا عبور دادن از لا به لای شاخه ها و درختان کاربر را به دردسر بیاندازد. قیچی هرس شارژی تایوانی از باتری لیتیومی سامسونگ کره بهره می برد. کارکردن با قیچی های هرس شارژی فقط به اندازه فشار دادن یک دکمه زحمت می برد و هیچ نیروی دیگری نیاز ندارد. در نتیجه خستگی ناشی از کار هرس به کمترین میزان کاسته خواهد شد.

افزایش سرعت هرس و انجام هرس بیشتر در روز از دیگر مزیت های استفاده از قیچی هرس شارژی است. این مزیت مخصوصا برای هرس کارهای حرفه ای که هرس باغ های مختلف را به عهده دارند بسیار مفید است. استفاده از قیچی هرس شارژی باعث می شود هرس کاری که هر روز می توانسته ۲ هکتار را هرس کند بتواند میزان هرس خود را به ۳ یا حتی ۴ هکتار در روز افزایش دهد. این یعنی افزایش درآمد هرس کاران حرفه ای.

پس به طور خلاصه مزیت های استفاده از قیچی هرس شارژی را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

  • افزایش سرعت و بهره وری در هرس درختان و در نتیجه افزایش درآمد برای هرس کاران
  • عدم نیاز به موتور و شیلنگ باد و حذف مشکلات ناشی از استفاده از آنها (دود، خرابی موتور، سوخت، گیرکردن به درخت، سوراخ شدن شیلنگ و …)
  • افزایش دقت در هرس با کاهش خستگی و آسان شدن کار
  • قابلیت استفاده برای تمامی درختان. حتی درختانی با چوب بسیار محکم
  • تست شده برای درختانی از قبیل پسنه، سیب، هسته داران و مرکبات برای بیش از ۲ سال
  • استفاده از بهترین مواد و تیغه برش. مجهز به تیغه برش آلمانی
  • استفاده از باتری لیتیومی سامسونگ کره جنوبی

قیچی شاخه­ زن یا هرس

قیچی های هرس با توجه به ضخامت شاخه و ارتفاع شاخه بر روی درخت و طرز استفاده در مدل­های مختلفی طراحی شده است. در ادامه به بررسی انواع قیچی های هرس می­پردازیم.

برای برش شاخه های ضخیم باید از نیروی بیشتری استفاده نمود بنابراین قیچی هایی با دسته های بلند و به بکارگیری هر دو دست برای این کار طراحی شده است. برای شاخه های بلندتر دسته های بلندتری تعبیه شده تا دسترسی به راحتی صورت گیرد. در واقع شاخه های ضخیم با قیچی هرس کوچک قابل برش نبوده و قیچی های کوچک برای شاخه های کوچکتر و با نیروی یک دست طراحی شده­اند. معمولاً اندازه نوک تیغه تا دسته قیچی بین ۴۵ تا ۸۰ سانتیمتر بوده و شاخه هایی تا قطر ۶ سانتیمتر را برش می­دهد.

قیچی شاخه ­زن یا هرس دسته تلسکوپی

قیچی های هرس تلسکوپی در واقع برای شاخه های بلند و سرزنی درختان در ارتفاع زیاد استفاده می شود. در واقع فرد هرس کننده در پایین درخت قرار گرفته و معمولا بدون استفاده از نردبان یا چهارپایه، با نیروی هر دو دست یا یک دست (بستگی به نوع قیچی دارد)، شاخه های بلند را هرس می­کند یا میوه های بالای درخت را برداشت می­ کند. طول دسته­ی این قیچی ها از ۷۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر متغیر می­باشد ولی در اکثر موارد به دلیل توخالی بودن دسته (به علت سبک ماندن قیچی) و ایجاد فشار زیاد در حذف شاخه های قطور، دسته ها معمولا خم شده و کارآیی خود را از دست می­دهند (شکل ۱ و ۲ ).

شکل ۱: این نوع قیچی به منظور برداشت میوه و سرزنی شاخه های بلند استفاده می شود.

شکل ۲: حذف شاخه های قطور در ارتفاع زیاد توسط این قیچی دسته تلسکوپی انجام می­ گیرد.

برای استعلام قیمت قیچی هرس و خرید قیچی هرس با کارشناسان خندان تولز تماس بگیرید.