توری مرغی

توری مرغی چیست؟

توری از سیم مفتول های فلزی و پلاستیکی یا کشش میلگرد های فولادی به صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می شوند که دارای ضخامت ها ، ابعاد وچشمه های مختلفی می باشند که این تفاوت ها مبنای اصلی در تقسیم بندی توری ها می باشد.

هر رول توری مرغی ساخته شده از سیم های گالوانیزه نازک وانعطاف پذیر در ضخامت های ۰.۴۰ تا ۰.۷ ودر چشمه های ۱/۲ ، ۳/۴ و ۱ اینچ می باشند که وزن آنها با توجه به ضخامت وچشمه هایشان تغییر می کند.

یکی از پرکاربردترین انواع توری ها ، توری مرغی چشمه ی ۳/۴می باشد.

توری مرغی گالوانیزه سرد ابتدا در کشور چین تولید شد و به دیگر کشورها صادرمی شد اما امروزه کشور ایران با تولید توری مرغی گالوانیزه سرد با کیفیت برتر از نمونه ی چینی خود توانسته نیاز کشور خود و بقیه ی کشور ها را نیز تامین کند همچنین با تولید توری مرغی گالوانیزه گرم این امکان را برای مردم فراهم آورده تا طبق نیازی که دارند بتوانند از هر دو نوع آن استفاده کنند.از ویژگی های مهم توری مرغی گالوانیزه گرم میتوان به مقاومت آن در برابر رطوبت،زنگ زدگی و خوردگی نام برد.

توری مرغی
توری مرغی

مراحل ساخت توری مرغی:

۱-سیم های گالوانیزه در دستگاه های مخصوص توری بافی قرار میگیرند.

۲- با شروع کار ، سیم ها طبق اندازه ها وابعادی که از قبل مشخص شده توسط دستگاه پیچ میخورند و باعث به وجود آمدن چشمه های توری مرغی می شوند.

۳- سپس با اتمام کار توری بافته شده را توسط قیچی های فلزی برش می زنیم وانتهای سیم هارا با دست محکم می کنیم.

۴- توری آماده شده را برای بسته بندی وارد دستگاه رول کرده تا آن را وکیوم کنیم سپس ابعاد و وزن آن که بر روی یک تکه کاغذ چاپ شده روی نایلون میچسبانیم .

انواع توری:

۱/ توری پلاستیکی

۲/ توری گالوانیزه فلزی

کاربرد توری مرغی

توری مرغی علاوه بر ساخت قفس حیوانات اهلی استفاده می شودبلکه به عنوان مصالح ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از عمده کاربرد توری مرغی عبارتند از :

 1. نگه دارنده عایق در سقف سالن های بزرگ صنعتی و ورزشی.
 2. حصار کشی بین حیوانات اهلی و پرندگان.
 3. استفاده در ساختمانها و بتن ریزی ها ی کوچک و بزرگ.
 4. به عنوان محافظ در ساختمان ها و مانعی برای پرت شدن اشیاه سنگین به پایین.

مزایای توری مرغی

 1. مقاومت در برابر خوردگی.
 2. سبک است.
 3. قابل حمل و نصب آن ساده و راحت است.
 4. به حیوانات آسیب نمی زند.
 5. به راحتی با انبر دست جدا می شود.
 6. انعطاف پذیر است.
 7. به راحتی می توان آن را دوخت.
 8. هزینه تولید آن پایین است.
 9. در طول های زیاد می توان تولید نمود.
 10. در عرض های ۹۰، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰، ۱۸۰ تولید می شود.

مشخصات فنی توری مرغی

 1. اندازه چشمه.
 2.  طول.
 3. عرض.
 4. ضخامت مفتول.
 5. نوع مفتول گرم و سرد.

قیمت توری مرغی

 1. کلاً قیمت توری  به طور خلاصه   به چند عوامل بستگی دارد.
 2. نوع مفتول گرم و سرد.
 3. ضخامت توری.
 4. وزن توری.
 5. عرض توری.
 6. طول توری.
 7. نوع روکش PVC.
 8. چشمه توری.
 9. نوع وکیوم توری که اغلب نایلون می باشد.

قیمت توری مرغی همان طور که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد. و نکته آخر اینکه در خرید توری و قیمت گرفتن هواستان باشد که باید از فروشگاه فاکتور نوع کالا را بگیرید. قیمت توری مرغی به مقدار زیاد می توانید از تخفیف ویژه ای بر خوردارد باشید.

خرید توری مرغی

در خرید توری مرغی دقت کنید و قبل از هر خریدی نوع کاربرد آن را از فروشگاه بپرسید و یا با تماس با فروشگاه خندان تولز از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

نحوه تولید توری مرغی

مفتول های به صورت کلاف در دستگاه مخصوص بافت توری قرار می گیرند.

سر مفتول ها را از سوراخ های طبق اندازه مفتول عبور می دهند. با شروع بافت توری که از قبل چشمه های آن مشخص شده دستگاه باف ت توری شروع یه پیچ دادن مفتول ها می کند و باعث تشکیل چشمه های شش ضلعی توری مرغی می شوند.

توری بافته شده از سمتی توسط رول جمع کن جمع می شودو در انتهای کار توری را با قیچی برش داده و با سیمی جدا توری  را می بندند.

بر روی توری یک کاغذ به عنوان لیبل قرار می گیرد. که مشخصات توری روی آن نوشته شده است. سپس توری را داخل دستگاه بسته بندی قرار می گیرد و بشته بندی می شود که اغلب با نایلون بسته بندی می شود.