صفحه گرانیت بر رونیکس

صفحه گرانیت بر رونیکس

  • تولید شده به روش Hot press
  • دارای سگمنت به ارتفاع ۱۰ میلیمتر
  • قیمت مناسب
  • در دو مدل ۳۵۰۱ و ۳۵۰۲ و ۳۵۱۱ و ۳۵۱۰

سنگ گرانیت گونه‌ای از سنگ آذرین درونی است که از سختی بالایی برخوردار است. گرانیت بر های متنوعی وجود دارند که در صنعت جهت برش این سنگ استفاده می‌شوند. در زندگی ما گرانیت به دلیل تنوع در رنگ و مقاومت و دوام بالایی که دارد از نقش پر رنگی برخوردار است. از طرفی هم چون برش آن به آسانی صورت نمی‌گیرد از قیمت بالایی هم برخوردار است. سنگ گرانیت به دلیل خشکی که دارد هنگام برش، خرده‌های آن تا مسافت زیادی پرش می‌‌‌کند. بنابراین در هنگام استفاده از گرانیت‌ بر باید از عینک ایمنی استفاده کرد. علاوه بر آن دیسک برش هنگام کار دارای سروصدای زیادی است. داشتن صدای کم یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید دیسک گرانیت‌بر است.

جلوگیری از لب‌پریدگی سنگ گرانیت

بافت سنگ گرانیت به دلیل سختی که دارد شامل دانه‌های درشتی است که برش آن به راحتی انجام نمی‌گیرد. بنابراین باید از گرانیت‌بر مناسبی استفاده کرد. تیغه‌ای که برای برش گرانیت استفاده می‌شود باید کیفیت بالایی داشته باشد تا سنگ دچار لب پریدگی نشود. سریع و روان بودن دیسک از پریدگی سنگ گرانیت جلوگیری می‌کند. گرانیت خشک هنگام برش بسیار سخت است. بنابراین صفحه برش باعث ایجاد زیبایی در سنگ می‌شود. دیسک‌های برش متنوعی در بازار موجود است. بعنوان مثال دیسک چاک موئی، به دلیل ضخامت کم و دقت بالایی این دیسک میزان پریدگی سنگ گرانیت بسیار کم است. اما متاسفانه این دیسک‌ها زود کند می‌شوند. اما دیسک‌های شیار باریک به دلیل وجود چاک و سگمنت کوتاه علاوه بر دقت بالا در برش از سرعت و طول عمر بالایی هم برخوردار است. دیسک‌های بدون شیار و یا موئی دقت بالا و قیمت ارزان‌تری دارند اما زود کندبر می‌شوند. با این وجود جهت جلوگیری از پریدگی سنگ گرانیت باید از دیسک گرانیت‌ بر سریع با دقت بالا که امکان خطای کمی داشته باشد به کار برد.

 

صفحه گرانیت بر رونیکس
صفحه گرانیت بر رونیکس

سرعت بالای دیسک گرانیت بر

از ویژگی‌های یک دیسک برش خوب داشتن مقاومت در برابر فشار است. سنگ گرانیت به دلیل محکم بودن نیاز به دیسک قوی دارد که در هنگام برش دچار خمش و یا شکستگی نشود. بهترین دیسک‌ها، دیسک‌هایی هستند که در کنار سگمنت از تیغه‌های الماسی استفاده می‌شود این کار برش را آسان می‌کند. داشتن سرعت بالا برای یک دیسک گرانیت‌ بر با کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهترین دیسک‌های برش دارای ۶۶۵۰ دور در دقیقه هستند. کند و یا سریع بودن دیسک برش به برند محصول بستگی دارد. بنابراین هنگام خرید دیسک گرانیت‌ بر باید به این نکته توجه کرد. هرچه قطر صفحه باریک‌تر باشد در ایجاد ظریف کاری تواناتر است.

بهترین برندهای دیسک برش

در هنگام خرید صفحه گرانیت‌ بر رونیکس باید به برند کالا دقت کرد. به عنوان مثال دیسک گرانیت‌ بر “رونیکس” در این عرصه سال‌ها توانسته‌ سرآمد بازار باشد. طراحی منحصر به فرد کالا در کنار دوام و کیفیت بالا فاکتورهای مهمی در انتخاب محصول مناسب است. دیسک گرانیت‌ بر ronix در چهار سایز ۱۱۵،۱۲۵،۱۸۰ و ۲۳۰ میلی متر موجود است که می‌توان با توجه به قطر و اندازه دستگاه فرز نوع آن را انتخاب کرد. مطمئنا دیسک گرانیت‌ بری که دارای ظرفیت برش قطر زیاد را دارد نشان توانایی و قدرت آن است. به دلیل بافت قدرتمند و یکپارچه‌ای که سنگ گرانیت دارد دیسکی مناسب است که دارای تیغه‌ای باکیفیت باشد. وقتی تیغه‌ی دیسک به راحتی از پس برش سنگ بربیاید به انرژی کمتری نیاز خواهد داشت. یک تیغه‌ی با کیفیت دیرتر دچار خوردگی می‌شود و از عملکرد بالایی برخوردار است.  قیمت صفحه گرانیت بر رونیکس در بازار بسته به اندازه و برند آن‌ها متنوع است.

دیسک گرانیت بر و دیسک سرامیک به‌عنوان ابزارآلات برشی از محصولات پرکاربرد رونیکس هستند. دیسک‌های برش در انواع مختلف برای امور برشی ازجمله سرامیک، گرانیت و… به‌کاربرده می‌شوند.در این مقاله سعی شده است به بررسی دیسک سرامیک بر و گرانیت بر پرداخته شود:دیسک گرانیت بر

 گرانیت برها همان‌طور که از اسمشان پیداست برای ساخت و برش سنگ‌های گرانیتی کاربرد دارند. جنس تیغه‌های گرانیت از الماس است. تیغه‌های الماس قابلیت برش در انواع مختلف ابزارآلات برش گرانیتی مثل انواع سنگ فرز گرانیت را دارند. گرانیت بر رونیکس از الماس باکیفیت بالا ساخته می‌شود. الماس به عنوان ماده‌ای سخت در مقایسه با ابزارآلات ساخته‌شده از کاربید سطح پرداخت‌کاری خوب و مناسبی تحویل می‌دهد. به‌طورکلی الماس کیفیت و طول عمر بیشتری را نسبت به سایر متریال ها دارد.

خندان تولز تولیدکننده صفحه گرانیت بر رونیکس.

دیسک سرامیک بر

دیسک سرامیک بر با ویژگی‌های بسیار خوب تولید و به بازار عرضه می‌گردد. در ساخت دیسک سرامیک اهمیت زیادی به نیاز قطع دقیق، بدون پرش در مواد سخت داده می‌شود. سرامیک بر به‌عنوان جزوی از ابزارآلات برشی سرعت بالایی را در برش انواع سرامیک‌ها و کاشی دارا است. از لحاظ شکل ساختاری نیز لبه‌های برش صفحه سرامیک بر است. بهره‌گیری از دیسک سرامیک با کیفیت از شکستن و لب پر شدن سرامیک و کاشی‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. ضخامت لبه برش این دیسک‌ها بسیار نازک بوده و سرعت بالایی در زمان کار دارند.

برای بهتر توصیف کردن تفاوت دیسک سرامیک با دیسک گرانیت بر به مشخصات آن‌ها می‌پردازیم:

خصوصیات دیسک سرامیک بر رونیکس

۱_دارای سگمنت بلند به ارتفاع ۱۰ میلی‌متری است.

بهره‌گیری از فناوری روز در تولید سگمنت های به ‌کار رفته موجب خلق شیارهایی منظم در تمامی سطح سگمنت برای کاهش اصطکاک، افزایش سرعت برش و کیفیتی یکسان برش از ابتدا تا انتهای ارتفاع سگمنت گردیده است. البته دیسک سرامیک بر رونیکس بدون شیار نیز تولید و عرضه می‌شود.

۲_ساخته‌شده از صفحه استیل

مقاومت خمشی استیل در حدود ۱۴۵kgf.cm برای برش‌های طولانی‌مدت و سخت است.

۳_بهره‌گیری از راهکارهای پیشرفته در بخش الماسه به‌طور یکنواخت برای یکسان بودن کیفیت برش و افزایش طول عمر آن

صفحه گرانیت بر رونیکس
صفحه گرانیت بر رونیکس

مشخصات گرانیت بر رونیکس

۱-استفاده از سگمنت بلند به ارتفاع ۱۰ میلی‌متر : تکنولوژی روز در ساخت سگمنت ها باعث به وجود آوردن شیارهای منظم و دقیق در سطح سگمنت برای کاهش دادن اصطکاک، افزایش دادن سرعت برش و بالا بردن کیفیت یکسان برش از اول تا انتهای ارتفاع سگمنت شده است. گرانیت بر بدون لبه‌های شیاردار نیز ساخته می‌شوند.

۲-ساخته‌شده با روش Hot Press به‌وسیله سیستم‌های تمام اتوماتیک تحت استاندارد TUV و CE اروپا

۳-بهره‌گیری از فرمولاسیون نوین در بخش الماسه به‌طور هماهنگ برای یکسان کردن کیفیت برش و عمر کارکرد آن

۴- ویژه‌ی برش‌های تر و خشک

ابعاد دیسک گرانیت بر و سرامیک بر با قطرهای۱۱۵ تا ۲۳۰ میلی متر تولید و به بازار عرضه می‌گردند. اندازه‌های مختلف گرانیت بر و دیسک سرامیک بر آن‌ها را در بین ابزارآلات برش متفاوت و متنوع جلوه می‌دهد.

فروش صفحه گرانیت بر رونیکس در خندان تولز.