صفحه گرانیت بر رونیکس

چه ویژگی‌هایی در انتخاب دیسک گرانیت بر باید مد نظر داشته باشیم؟

سنگ گرانیت گونه‌ای از سنگ آذرین درونی است که از سختی بالایی برخوردار است. گرانیت بر های متنوعی وجود دارند که در صنعت جهت برش این سنگ استفاده می‌شوند. در زندگی ما گرانیت به دلیل تنوع در رنگ و مقاومت و دوام بالایی که دارد از نقش پر رنگی برخوردار است. از طرفی هم چون برش آن به آسانی صورت نمی‌گیرد از قیمت بالایی هم برخوردار است. سنگ گرانیت به دلیل خشکی که دارد هنگام برش، خرده‌های آن تا مسافت زیادی پرش می‌‌‌کند. بنابراین در هنگام استفاده از گرانیت‌ بر باید از عینک ایمنی استفاده کرد. علاوه بر آن دیسک برش هنگام کار دارای سروصدای زیادی است. داشتن صدای کم یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید دیسک گرانیت‌بر است.

جلوگیری از لب‌پریدگی سنگ گرانیت

بافت سنگ گرانیت به دلیل سختی که دارد شامل دانه‌های درشتی است که برش آن به راحتی انجام نمی‌گیرد. بنابراین باید از گرانیت‌بر مناسبی استفاده کرد. تیغه‌ای که برای برش گرانیت استفاده می‌شود باید کیفیت بالایی داشته باشد تا سنگ دچار لب پریدگی نشود. سریع و روان بودن دیسک از پریدگی سنگ گرانیت جلوگیری می‌کند. گرانیت خشک هنگام برش بسیار سخت است. بنابراین صفحه برش باعث ایجاد زیبایی در سنگ می‌شود. دیسک‌های برش متنوعی در بازار موجود است. بعنوان مثال دیسک چاک موئی، به دلیل ضخامت کم و دقت بالایی این دیسک میزان پریدگی سنگ گرانیت بسیار کم است. اما متاسفانه این دیسک‌ها زود کند می‌شوند. اما دیسک‌های شیار باریک به دلیل وجود چاک و سگمنت کوتاه علاوه بر دقت بالا در برش از سرعت و طول عمر بالایی هم برخوردار است. دیسک‌های بدون شیار و یا موئی دقت بالا و قیمت ارزان‌تری دارند اما زود کندبر می‌شوند. با این وجود جهت جلوگیری از پریدگی سنگ گرانیت باید از دیسک گرانیت‌ بر سریع با دقت بالا که امکان خطای کمی داشته باشد به کار برد.

خرید صفحه برش آهن کلینگ

 

صفحه گرانیت بر رونیکس

بهترین برندهای دیسک برش

در هنگام خرید ابزارهای صنعتی چون دیسک گرانیت‌ بر باید به برند کالا دقت کرد. به عنوان مثال دیسک گرانیت‌ بر “رونیکس” در این عرصه سال‌ها توانسته‌ سرآمد بازار باشد. طراحی منحصر به فرد کالا در کنار دوام و کیفیت بالا فاکتورهای مهمی در انتخاب محصول مناسب است. دیسک گرانیت‌ بر ronix در چهار سایز ۱۱۵،۱۲۵،۱۸۰ و ۲۳۰ میلی متر موجود است که می‌توان با توجه به قطر و اندازه دستگاه فرز نوع آن را انتخاب کرد. مطمئنا دیسک گرانیت‌ بری که دارای ظرفیت برش قطر زیاد را دارد نشان توانایی و قدرت آن است. به دلیل بافت قدرتمند و یکپارچه‌ای که سنگ گرانیت دارد دیسکی مناسب است که دارای تیغه‌ای باکیفیت باشد. وقتی تیغه‌ی دیسک به راحتی از پس برش سنگ بربیاید به انرژی کمتری نیاز خواهد داشت. یک تیغه‌ی با کیفیت دیرتر دچار خوردگی می‌شود و از عملکرد بالایی برخوردار است. قیمت صفحه گرانیت بر رونیکس بر در بازار بسته به اندازه و برند آن‌ها متنوع است.

سرعت بالای دیسک گرانیت بر

از ویژگی‌های یک دیسک برش خوب داشتن مقاومت در برابر فشار است. سنگ گرانیت به دلیل محکم بودن نیاز به دیسک قوی دارد که در هنگام برش دچار خمش و یا شکستگی نشود. بهترین دیسک‌ها، دیسک‌هایی هستند که در کنار سگمنت از تیغه‌های الماسی استفاده می‌شود این کار برش را آسان می‌کند. داشتن سرعت بالا برای یک دیسک گرانیت‌ بر با کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهترین دیسک‌های برش دارای ۶۶۵۰ دور در دقیقه هستند. کند و یا سریع بودن دیسک برش به برند محصول بستگی دارد. بنابراین هنگام خرید دیسک گرانیت‌ بر باید به این نکته توجه کرد. هرچه قطر صفحه باریک‌تر باشد در ایجاد ظریف کاری تواناتر است.

مشاهده صفحه برش آهن اوسیس