توری مرغی

توری حصاری و توری مرغی و ویژگی‌های هرکدام

دسته‌ای از توری‌های مفتولی شش‌ضلعی که در ابعاد و قطرهای به‌خصوصی تولید می‌شوند، به شکل اختصاصی برای موقعیت‌هایی نظیر مزارع و مرغ‌داری‌ها استفاده می‌شوند؛ این ورق‌های مشبک به سبب کاربردشان، با عنوان توری مرغی و توری حصاری نامیده می‌شوند. گفتنی است که این دسته از آهن‌آلات با به‌کارگیری مصالح خاصی تولید می‌شوند و به سبب ویژگی‌های متنوعی که دارند، دارای جزئیات خاصی هستند.

در این صفحه می‌توانید به لیست قیمت فنس توری مرغی در انواع مدل‌ها و قطرها دسترسی پیدا کنید و صرفاً با برقراری یک تماس، گزینهٔ مورد علاقهٔ خود را خریداری کنید؛ شایان توجه است که کارشناسان خندان تولز آمادهٔ ارائهٔ هرگونه مشاوره به شما هستند تا خرید خود را به ساده‌ترین شکل ممکن رقم بزنید. همچنین، پس از لیست قیمت سیم توری مرغی، مقاله‌ای قرار دارد که برای آشنایی بیشتر شما با این محصول نوشته شده است.

توری فلزی چیست؟

توری فلزی در واقع یک نوع ورق فلزی شبکه‌ای یا مشبک است که با استفاده از سیم‌های مفتولی یا ورق‌های فولادی تولید شده‌اند؛ این محصولات مانند سایر ورق‌های فلزی در عرض و طول متفاوتی تولید می‌شوند و هرکدام، برای استفادهٔ خاصی به کار می‌روند. در ادامه، لازم به ذکر است که این توری‌ها با اینکه از متریال فلزی ساخته می‌شوند، وزن مناسبی دارند و این مسئله، یکی از ویژگی‌های برجستهٔ آن‌ها به‌حساب می‌آید. شبکه‌های موجود در سطح این توری‌ها، اَشکال هندسی گوناگونی را می‌سازند؛ شکل‌های چهار و شش‌ضلعی، بخشی از پرکاربردترین انواع این موارد هستند.

کاربرد صفحه برش آهن کلینگ

توری حصاری و توری مرغی چیست؟

حالا که به‌طورکلی با انواع توری فلزی آشنا شدیم، درک بهتری از توری‌های مرغی و حصاری خواهیم داشت، چراکه این محصولات نیز یک نوع توری فلزی هستند. توری حصاری و توری مرغی یک نوع ورق فولادی مشبک هستند که بر روی سطح مقطع آن‌ها چشمه‌های شش‌ضلعی متعددی قرار دارد؛ این چشمه‌ها به شکل شش‌ضلعی هستند و از جهت ضخامت، کم‌قطرترین مدل‌های توری فلزی به‌حساب می‌آیند. همچنین این ورق‌های وزن کمتری در مقایسه با مدل‌های مشابه خود دارند که یکی از ویژگی‌های مثبت آن‌ها به‌حساب می‌آید.

توری حصاری و توری مرغی معمولاً با استفاده از ورق‌ها یا مفتول‌های گالوانیزه تولید می‌شوند، در نتیجه خواص ورق‌های گالوانیزه نیز به این محصولات منتقل می‌شود؛ پس برای آشنایی با این ورق‌های مشبک، بهتر است که مقداری هم با فرایند گالوانیزاسیون و محصولات گالوانیزه آشنا شوید.

گالوانیزاسیون فرایندی است که در طی آن، ورق‌ها و سایر محصولات فولادی با یک‌لایه از عناصر روی و قلع ترکیب می‌شوند؛ این فرایند باعث می‌شود که محصولات فولادی که مقاومت پایینی در برابر اکسید آهن دارند، تا حدود زیادی ضدزنگ بشوند؛ به محصولاتی که از این نورد خارج می‌شوند، اصطلاحاً “گالوانیزه” گفته می‌شود. پس توری‌های مرغی و حصاری نیز که با چنین متریالی تولید می‌شوند، یک نوع محصول گالوانیزه به‌حساب می‌آیند و دارای یک خاصیت ضدزنگ هستند.

مشخصات توری مرغی

پیش از آنکه به بررسی قیمت توری مرغی و حصاری برویم، باید مشخصات این محصولات را نیز از نظر بگذرانیم، تا به شکل دقیق بدانیم که ورق‌های فلزی شبکه‌ای ما دقیقاً چه ویژگی‌هایی دارند و از جهت مقاومت مکانیکی و فیزیکی در چه جایگاهی قرار می‌گیرند.

توری‌های مرغی ۰.۴ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند، ابعاد هر چشمهٔ آن‌ها ۱، ۱.۲ یا ۳.۴ اینچ است، در طاقه‌هایی با طول ۲۰ تا ۴۵ متر عرضه می‌شوند، عرض آن‌ها معمولاً ۹۰، ۱۲۰ یا ۱۵۰ سانتی‌متر است و ۵ تا ۸ کیلوگرم دارند. این مشخصات زمانی که در کنار هم قرار می‌گیرند، بازهٔ متنوعی از توری‌های مرغی را تشکیل می‌دهد که مقاومت و استحکام متفاوتی در برابر آسیب‌ها دارند و همین مسئله یک نوع قدرت خرید به‌حساب می‌آید؛ چراکه شما می‌توانید برای موقعیت‌های معمولی از ضخامت‌های کمتر و برای موقعیت‌های حساس‌تر از ضخامت‌های بالاتر این محصولات استفاده کنید.

توری مرغی

مزیت‌ها

در این بخش قصد داریم پیش از پرداختن به آخرین قیمت سیم توری مرغی، نکاتی را بیان کنیم که باعث تمایز توری حصاری و توری مرغی از سایر انواع ورق‌های مشبک می‌شود؛ به بیان دیگر، به معرفی مزیت‌هایی می‌پردازیم که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان استفاده از این دو محصول را بر محصولات مشابه دیگر که در بازار دارند، ترجیح بدهند. این مزیت‌ها به شکل زیر هستند:

_ مقاومت بالا در برابر آسیب عوامل خورنده مانند آب، رطوبت و اکسیژن؛

_ ایجاد یک چرخه برای عبور هوا و به‌وجودآمدن یک تهویهٔ مطلوب؛

_ وزن کم در مقایسه با ابعاد و سایز؛

_ نصب و بارگذاری ساده و بدون دردسر؛

_ هزینهٔ کم در مقایسه با سایر مدل‌ها.

کاربردها

حالا که آشنایی مختصری با توری حصاری و توری مرغی به دست آوردیم، زمان مناسبی است که اطلاعاتی هم دربارهٔ کاربردهای این محصولات به دست دهیم و استفاده‌های متنوع این ورق‌ها را برشماریم. این ورق‌ها باتوجه‌به شکل ظاهری متفاوت و ویژگی‌های فنی و فیزیکی خود، در موقعیت‌های زیر به کار می‌روند:

_ استفاده از توری‌های حصاری حصارکشی بین مراتع، مزارع و موقعیت‌های حفاظت‌شده؛

_ استفاده از توری‌های مرغی برای مقاوم‌سازی ستون‌ها، گچ‌کاری سقف و مستحکم‌سازی سقف؛

_ کاربرد از توری مرغی و توری حصاری در ایجاد فنس‌ها و موانع برای کنترل رفت‌وآمد در موقعیت‌های خاص.

انواع قیچی هرس باغبانی و ابزار آلات باغبانی

انواع توری مرغی و حصاری چیست؟

توری‌های مرغی بر اساس اینکه از چه متریالی تولید شده‌اند و چه ضخامتی دارند به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند. نکته اینجاست که این مدل‌های متفاوت دارای ویژگی‌های متمایزی هستند و همین مسئله به پیمانکاران و مصرف‌کنندگان قدرت انتخاب بالاتری می‌دهد تا مطابق با نیاز خود، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنند و به بهترین شکل، به مقصود برسند.

گفتنی است که این توری‌ها به‌طورکلی با استفاده از دو متریال زیر ساخته می‌شوند:

_ مفتول‌های فلزی در ضخامت‌های متفاوت؛

_ ورق‌های فلزی در آلیاژهای گوناگون. (معمولاً ورق‌های فولادی)

این دو متریال باعث ساخت توری‌های مفتولی و ورقه‌ای می‌شوند که بخش عمده‌ای محصولات موجود در بازار را شامل می‌شوند. به سبب اینکه هر دوی توری‌های حصاری و مرغی جزو توری‌های مفتولی به‌حساب می‌آیند؛ دربارهٔ این محصولات بیشتر صحبت می‌کنیم.

توری‌های مفتولی از دو مفتول ساده و آجدار ساخته می‌شوند و فرایند مستحکم‌سازی آن‌ها نیز معمولاً با کمک انواع روش‌های جوشکاری یا تکنیک‌های دیگر انجام می‌شود؛ در نهایت، محصول به شکل رول‌های توری به بازار عرضه می‌شود و با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش‌کاری می‌شود.

در ادامه، به معرفی پرکاربردترین توری‌های مفتولی می‌پردازیم و خواص و تفاوت‌های هرکدام را برمی‌شماریم.

توری مرغی

توری مرغی

این دسته از محصولات با به‌کارگیری مفتول‌های گالوانیزه که حاصل نورد گرم یا سرد هستند ساخت و پرداخت می‌شوند؛ ضخامت مفتول‌های این ورق‌ها چیزی در حدود ۲۰ الی ۲۵ میکرون است که باعث ایجاد چشمه‌هایی متعدد با ابعاد ۱ تا ۳.۴ اینچ می‌شود. فرایند بافت این مفتول‌ها با استفاده از دستگاه‌های صنعتی خاصی انجام می‌شود که در نهایت، یک محصول یکدست، مستحکم و بدون نقص را ایجاد می‌کنند.

توری حصاری

این دسته از توری‌های مفتولی از جهت کلی مانند توری‌های مرغی هستند اما وجود برخی از تفاوت‌ها، باعث جداشدن این دو محصول از یکدیگر می‌شود. توری حصاری از مفتول‌هایی با ضخامت ۲ تا ۳ میلی‌متر ساخته می‌شود؛ این مفتول‌ها به شکلی بافته می‌شوند که باعث ایجاد چشمه‌هایی لوزی‌شکل در سایزهای ۵ تا ۸ اینچ می‌شود. این دسته از محصولات نیز به شکل رول‌های توری به بازار عرضه می‌شوند و دستگاه‌های صنعتی در ساخت و پرداخت آن‌ها کاربرد فراوانی دارند.

جمع‌بندی

توری حصاری و توری مرغی دو نمونه از ورق‌های مشبک هستند که زیرمجموعه‌ای توری‌های فلزی مفتولی به‌حساب می‌آیند. این ورق‌ها دقیقاً مانند ورق‌های فولادی دیگر دارای ضخامت، طول و عرض متنوعی هستند و بر روی سطح مقطع آن‌ها، چشمه‌های گوناگونی با ابعاد متعددی قرار گرفته است. گفتنی است که این محصولات با به‌کارگیری ورق‌ها یا مفتول‌های گالوانیزه تولید می‌شوند که یک خاصیت ضدزنگ نیز به آن‌ها می‌دهد.