مشخصات وکاربرد توری مرغی

مشخصات وکاربرد توری مرغی

مشخصات وکاربرد توری مرغی

کاربرد توری مرغی

توری مرغی کاربرد های بسیاری دارد که شناخته ترین و رایج ترین آن در حصار کشی برای لانه های حیوانات کوچک و نیز مراقبت از گیاهان برای وارد نشدن حیوانات به باغ و باغچه است. توری مرغی بدلیل بافت شبکه ای که دارد از قدرت و دوام زیادی برخوردار است و از طرفی اگر قسمتی از آن دچار خرابی و پارگی شود بر قسمت های دیگر تاثیر گذار نیست و موجب پارگی در دیگر قسمت ها نمی شود و مقاومت و استحکام خود را حفظ می کند.

اما به غیر موارد اشاره شده، توری مرغی در صنعت ساختمان ساز نیز کاربردهای مفید بسیاری دارد.

کاربرد توری مرغی در سقف

اولین کاربرد توری مرغی در ساخت سقف می باشد. در سقف های شیروانی و یا سوله ها برای ایجاد عایق های صوتی و حرارتی و برودتی  از پشم شیشه استفاده می کنیم اما برای اتصال و محکم کردن پشم شیشه به سقف باید از وسیله ای استفاده کنیم که هم دوام و مقاومت بالایی داشته باشد و هم به مرور زمان دچار خوردگی و زنگ زدن نشود و بهترین گزینه برای اینکار توری مرغی گالوانیزه می باشد که هم مقاوم بوده و دیرتر دچار خوردگی می شود.

کاربرد توری مرغی در گچ کاری و دور ستون ها

استفاده از توری مرغی در هنگام گچ کاری باعث بالا بردن مقاومت گچ شده و از ترک خوردن آن جلوگیری میکند. در ستون ها  ، توری مرغی به عنوان نگهدارنده  و محافظ و مقاوم سازی ستون استفاده میشود.

کاربرد توری مرغی زیرسازی کاشی

استفاده از توری مرغی در آماده کردن زیر سازی برای نصب کاشی باعث یکنواخت شدن و استحکام بیشتر ملات می شود.

 

انواع توری مرغی

توری مرغی به دو گونه گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود و در ایران هر دو نوع موجود می باشد.

توری مرغی گالوانیزه گرم بافت و تولید ایران است و دارای کیفیت ، وزن و استحکام بالاتری نسبت به گالوانیزه سرد است . توری مرغی گالوانیزه سرد موجود وارداتی کشور چین است و نسبت به نوع ایرانی آن دارای وزن و کیفیتی پایین تر می باشد.

توری گالوانیزه گرم در برابر رطوبت مقاوم تر بوده و مدت زمان بیشتری بدوون خوردگی و زنگ زدگی باقی می ماند.

در آخر ، مهمترین مزیت توری مرغی که در شمال کشور دارای بیشترین استفاده است ، مقاوم بودن آن در مقابل رطوبت و زنگ زدگی و خوردگی می باشد . مواردی مانند سرعت اجرا بالا ، وزن سبک و حمل آسان از دیگر مزایای توری مرغی بشمار می آید. کیفیت بالای آن و استفاده کمتر از کربن باعث دوام و ماندگاری بیشتر آن شده است.