در این مطلب قصد داریم به بررسی قیمت پلاستیک فونداسیون، نکاتی در رابطه با خرید آن و کاربردهای آن بپردازیم. در بخش ابتدایی به معرفی این محصول کاربردی می‌پردازیم. پس از آن که به طور کلی با ویژگی‌های آن آشنا شدید، در رابطه با خرید آن‌ها نیز به نکاتی اشاره می‌کنیم که دانستن آن‌ها لازم و ضروری است. در ادامه به طور جامع و کامل به بررسی کاربردهای این محصول می‌پردازیم و در نهایت نیز قیمت پلاستیک فونداسیون را بررسی می‌کنیم. اگر قصد خرید این محصول را دارید، اما اطلاعات کافی در مورد آن ندارید، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

پلاستیک فونداسیون

نایلون‌ها از سری محصولات پلی اتیلن هستند که در حوزه‌های گوناگون انواع مختلفی دارند. در این مقاله به بررسی کاربردهای نوعی از پلاستیک‌های پرکاربرد به نام فونداسیون و همچنین قیمت پلاستیک فونداسیون می‌پردازیم. این پلاستیک‌ها را در بازار به عنوان یک از انواع نایلون‌های عریض می‌شناسند. این نایلون‌ها به منظور استفاده در صنعت ساختمان سازی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. لازم است بدانید که این نوع پلاستیک‌ها را با نام‌های دیگری هم می‌شناسند که از جمله آن‌ها می‌توان به نایلون شناژ، نایلون بتن ریزی و نایلون پی اشاره کرد.

خرید پلاستیک فونداسیون

نایلون‌های فونداسیون در سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند. هر فرد لازم است بسته به نیاز خود، نایلون‌ها را در سایز و تعداد مورد نظر خریداری کند. لازم به ذکر است که این محصول با بهترین مواد اولیه تولید شده و به فروش می‌رسد. البته این محصول قابلیت تولید با مواد درجه یک و دو و سه را دارد که بر روی قیمت پلاستیک فونداسیون تأثیرگذار است. در این مورد در بخش‌های بعدی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

این پلاستیک‌ها  براساس عرض تقسیم بندی می‌شوند. این تقسیم بندی عبارت است از:

  • عرض 50 سانتی متر (دولا 100 سانتی متر)
  • عرض 60 سانتی متر (دولا 120 سانتی متر)
  • عرض 70 سانتی متر (دولا 140 سانتی متر)
  • عرض 80 سانتی متر (دولا 160 سانتی متر)

کاربرد پلاستیک زیر فونداسیون

خرید پلاستیک فنداسیون معمولاً برای ساخت و ساز در ساختمان‌ها انجام می‌شود. در این بخش از مقاله به بررسی کاربردهای نایلون فونداسیون می‌پردازیم.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد این محصول در پی ریزی ساختمان‌ها است. در واقع به منظور جلوگیری از نشت آب ملات به کف خاکی در ساختمان سازی از این نوع نایلون‌ها استفاده می‌شود. در واقع هدف از به کارگیری این نایلون‌ها این است که در نهایت قالب فونداسیون شکل دقیقی داشته باشد و از رسوخ آب به داخل خاک و چسبیدن ملات جلوگیری شود. با رعایت این موارد، پایه و اساس ساختمان یا همان فونداسیون مستحکم‌تر و قوی‌تر خواهد بود.

بنابراین می‌توان این محصول را به عنوان پلاستیک مخصوص بتن ریزی دانست. امروزه از پلاستیک زیر فونداسیون برای جلوگیری از خشک شدن سیمان نیز استفاده می‌کنند.

البته بسته به نیاز مشتری، خرید نایلون فنداسیون می‌تواند به منظور انجام کارهای دیگری هم باشد. به عنوان مثال، روی ورق‌های فلزی و در قسمت زیرین بتن زیر سقف نیز به منظور پوشاندن کامل سقف و درزبندی از این نایلون‌ها استفاده می‌شود.

پلاستیک فونداسیون پهن شده در ساختمان

نکته مهم

همان طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، این نایلون‌ها در کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود، اما دقت داشته باشید که بالا بودن کیفیت می‌تواند یک فاکتور بسیار مهم در خرید این نایلون‌ها باشد. دانستید که از این نایلون‌ها در کارهای ساختمانی استفاده می‌شود، بنابراین استحکام این محصول اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای آن که نایلون‌ها در بتن ریزی و پروژه‌های فونداسیون بندی کاربردی باشند، لازم است که از استحکام کافی برخوردار باشند. بتوانند فشار وارده را تحمل کنند و به راحتی و با کمی جا به جایی، سوراخ یا پاره نشوند. در واقع نکته‌ی مهمی که باید در هنگام خرید این نایلون‌ها از آن مطمئن شوید، عایق بودن نایلون است.

قیمت پلاستیک فونداسیون

قیمت پلاستیک شناژ یا همان فونداسیون به موارد مختلفی بستگی دارد. این موارد عبارتند از طول و عرض محصول و کیفیت مواد اولیه‌ی سازنده‌ی آن. در بخش‌های قبلی در رابطه با انواع ابعاد نایلون صحبت کردیم. بد نیست بدانید که در بازار، معمولاً با استفاده از مواد درجه دو و سه این پلاستیک‌ها به فروش می‌رسند، در صورتی که بسیاری از مشتریان تقاضای تولید این نوع پلاستیک‌ها را با مواد درجه یک و مرغوب دارند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که قیمت نایلون‌های درجه یک از درجه دو و سه بیشتر است.

نکته: به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه، قیمت پلاستیک فونداسیون ثابت نیست. البته ثابت نبودن قیمت تنها به این دلیل نیست، بلکه بسته به ابعاد و اندازه نیز قیمت آن‌ تغییر می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید دارید، لازم است در ابتدا در رابطه با قیمت پرس و جو کنید و در نهایت خرید خود را انجام دهید.

فروش نایلون‌ها براساس وزن آن‌ها و به صورت رولی انجام می‌شود. مشتری براساس نیاز خود، تعدادی رول را خریداری می‌کند. همان طور که در طول مقاله بارها اشاره کردیم، عمده‌ترین کاربرد این نایلون‌ها در عایق بندی پی ریزی ساختمان و محل بتن بندی آن است. معمولاً این محصولات در رنگ مشکی تولید شده و به فروش می‌رسند.

چرا افراد ترجیح می‌دهند از ان نوع نایلون ها در ساختمان سازی برای بتن ریزی، پی ریزی و … استفاده کنند؟

در پاسخ به این سؤال، لازم است به مزیت نایلون‌های فونداسیون اشاره کنیم. درست است که روش‌های مختلفی برای عایق بندی در ساختمان سازی وجود دارد، اما بسیاری از افراد استفاده از این نوع نایلون‌ها را ترجیح می‌دهند. دلیل آن هم این است که قیمت پلاستیک فونداسیون ارزان بوده و علاوه بر هزینه‌ی کم، در مدت زمان بسیار کمی می‌توان آن را برای اجرا، آماده کرد.

معمولاً این نایلون‌ها استحکام بسیار بالایی دارند و  ان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که خریداران باید در کنار قیمت به آن توجه داشته باشند.

کلام آخر

اگر بدون اغراق صحبت کنیم، باید بگوییم که به طور کلی پلاستیک‌ها نمی‌توانند در بلند مدت به عنوان عایق مناسبی استفاده شوند. بنابراین می‌توان گفت همان قدر که بتوانند برای خشک شدن از سیمان و حفظ کیفیت بتن ریزی فونداسیون در روزهای اولیه قابلیت داشته باشند، کافی است. قیمت پلاستیک فونداسیون در حال حاضر به گونه‌ای است که تمامی افراد توان خرید آن را دارند و لازم نیست خریدار برای تهیه این محصول، هزینه‌های زیادی را بپردازد.

فروشگاه خندان تولز به عنوان یک از برترین فروشنده‌های پلاستیک فونداسیون این افتخار را داشته و دارد که انواع مختلف این محصول را با توجه به نیازمندی مشتریان در کیفیت‌های مختلف اعم از درجه یک، درجه دو و درجه سه در ابعاد و اوزان مختلف تهیه نموده و در کمترین زمان برای مشتریان خود ارسال نماید.