ایزوگام فویل دار

یکی از جمله ایزوگام‌هایی که امروزه در بازار وجود دارد، ایزوگام فویل دار است. این نوع ایزوگام‌ها در حالت معمول به دو صورت تک لایه و دو لایه ساخته می‌شوند که به صورت بدون روکش و یا دارای روکشی از جنس آلومینیوم هستند. ایزوگام‌هایی که بر روی سطوح پشت بام قرار می‌گیرند در معرض نور خورشید خواهند بود به همین دلیل توصیه می‌شود به جهت ایزوگام این سطوح از ایزوگام فویل دار استفاده شود.   
به این نوع ایزوگام‌ها، ایزوگام آلمینیومی یا فویل دار نیز گفته می‌شود و می‌توان از آنها بر روی سطوحی که در معرض حرارت و گرمای خورشید قرار دارند استفاده کرد و دلیل آن نیز مقاومت این نوع ایزوگام‌ها در برابر حرارت است. توصیه می‌شود به جهت عایق کاری فوندانسیون دیواره‌ها و کف حمام از نوع بدون روکش ایزوگام‌ها استفاده شود زیرا برای این مصارف بسیار اقتصادی‌تر خواهند بود.

ایزوگام فویل دار کار شده در پشت بام

 آشنایی با انواع ایزوگام

در حالت کلی ایزوگام‌ها از نظر پوشش و کاربردی که در موارد مختلف دارند به 4 دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

  • ایزوگام فویل‌دار یا آلومینیومی
  • ایزوگام ساده و یا پودری
  • ایزوگام‌های طرح‌دار
  • ایزوگام‌های سنگریزه

شناخت بیشتر ایزوگام فویل‌دار

ایزوگام‌های فویل‌دار دارای غشایی با روکش آلومینیومی هستند که به شکل لایه پلی استر سوزنی هستند و با قیر و اصلاح کننده‌های APP ساخته می‌شوند. این ایزوگام‌ها از بیرون با آلومینیوم و از داخل با نایلکس پوشانده شده‌اند.
لایه آلومینیومی ایزوگام درجه یک فویلدار بیش از 85 درصد گرما را به خود جذب می‌کند و از لایه اصلی ایزوگام در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می‌کند و به همین دلیل کاربرد اصلی آن به جهت قرارگیری بر روی سطوح کف پشت بام‌ها است.

استفاده از فویل آلومینیومی در ایزوگام‌های فویل‌دار چه تاثیری دارد؟

به جهت خرید آنلاین ایزوگام فویلدار باید این را بدانید که استفاده از فویل آلومینیومی در تولید این نوع ایزوگام‌ها می‌تواند منجر به استحکام، دوام و عایق ایزوگام‌ها بر روی کف پشت بام شود که در این صورت از تجزیه‌پذیری اجزای موجود در ایزوگام‌ها جلوگیری می‌شود.       
با افزایش مقاومت یک سطح مشکلاتی همچون سایش و خوردگی ایزوگام نیز از بین خواهد رفت و به همین دلیل مقاومت ایزوگام آلمینیومی در برابر باران‌های اسیدی بسیار بالا است. در کنار باران‌های اسیدی زمانی که هوا بسیار گرم می‌شود یعنی در فصول بهار و به ویژه تابستان تابش نور خورشید بر روی زمین بسیار شدیدتر خواهد شد به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که به فکر تهیه ایزوگام درجه یک فویلدار برای پشت بام بود. 
این فویل‌ها می‌توانند نور خورشید را به خوبی منعکس کنند و از شل شدن و یا تغییر شکل قیرها جلوگیری کنند که این امر باعث افزایش طول عمر عایق‌ها خواهد شد. فروش ایزوگام فویلدار با ضخامت‌هایی بین 14 تا 16 میکرون انجام می‌شود و به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. عرض تمامی فویل‌ها در هنگام استفاده به جهت همپوشانی تمام سطح ایزوگام باید دارای 90 تا 95 سانتی متر باشند.

ایزوگام فویل دار کارشده در پشت بام منزل مسکونی

ویژگی‌های اصلی ایزوگام فویل‌دار یا آلمینیومی 

ایزوگام‌ها دارای ویژگی‌ها و کاربردهای بسیاری هستند و به همین دلیل امروزه در بسیاری از موارد از آنها استفاده می‌شود. در ابتدا باید این نکته را اعلام کرد که وجود فویل بر روی ایزوگام، تاثیری بر روی کیفیت آن ندارد اما ویژگی‌های دیگری در این بین وجود دارد که موجب می‌شود از ایزوگام آلمینیومی یا فویل دار استفاده شود.
این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • زیبایی: ایزوگام‌هایی که به صورت آلیمینیوم یا همان فویل‌دار به بازار عرضه می‌شوند می‌توانند بر خلاف قیرها که جلوه‌ای نامناسب را برای سطح فراهم می‌آورند به یکدستی و زیبایی کف منجر شوند.
  • انعکاس نور: پیش‌تر اشاره شد که ایزوگام‌هایی که به صورت فویل آلومینیومی طراحی می‌شوند می‌توانند از شل شدن ایزوگام‌ها جلوگیری کنند و به خوبی نور خورشید را منعکس کنند.
  • مقاومت بالا: ایزوگام‌های آلیمینیوم یا فویل‌دار دارای مقاومت بسیار در برابر باران‌های اسیدی و تابش شدید نور خورشید هستند و پس از گذشت مدت زمانی منجر به متلاشی شدن و تغییر شکل ایزوگام‌ها نخواهند شد.

در کنار ویژگی‌های مثبت ارائه شده، فویل‌های آلمینیومی دارای خاصیت رسانا هستند و به همین دلیل می‌توانند در هنگام رعدوبرق منجر به برق گرفتگی شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا در زمان‌هایی که احتمال این امر وجود دارد ترددی در پشت بام صورت نگیرد.

معرفی استاندارهای اصلی ایزوگام درجه یک فویلدار

در حال حاضر فروش ایزوگام آلیمینیوم یا فویلدار توسط بسیاری از تولیدکنندگان انجام می‌شود و هر تولید کننده‌ای یک سری استاندارد خاص را در هنگام فروش محصولات ارائه می‌دهد. در حالت کلی استانداردهایی که مشخص می‌کند یک ایزوگام درجه یک بوده و محصولی باکیفیت به شمار می‌رود شامل موارد زیر است:

  • ضخامت فویل: در حالت معمول ضخامت فویل‌ها باید عددی بین 14 تا 16 میکرون باشد. ضخامت‌های بالا نشان از کیفیت بالای یک ایزوگام را داشته زیرا در صورت ضخامت کم، فویل‌ها به راحتی در هنگام اجرایی شدن دچار مشکلاتی همچون پارگی خواهند شد.
  • عرض فویل: عرض فویل‌های ایزوگام‌های آلومینیومی باید دارای 90 تا 95 سانتی متر باشد زیرا این میزان می‌تواند به راحتی در هنگام اجرایی شدن آنها کمک کننده باشد و موجب شود تا تمامی سطوح با یکدیگر همپوشانی داشته باشند.
  • وزن فویل: وزن فویل‌ها برای هر حلقه فویل باید بین 200 تا 280 کیلوگرم باشد.

پس از معرفی استاندارهای اصلی یک ایزوگام درجه یک به صورت آلمینیوم یا فویل ‌دار لازم است این نکته را بیان کرد که هنگام خرید آنلاین ایزوگام فویل دار باید به تمامی موارد اشاره شده توجه کرد و این را دانست که ایزوگام فویل دار با مشخصات ارائه شده از جمله بهترین نوع ایزوگام به شمار می‎رود و از ویژگی‌های بسیار مهمی همچون کیفیت بالا، انعطاف پذیری و مقاومت بیشتر برخوردار است. قیمت ایزوگام آلیمینیوم یا فویل‌دار متناسب با تمامی موارد اشاره شده در این بخش می‌تواند متفاوت از نوعی دیگر باشد.
شایان ذکر است بهترین برند ایزوگام فویل دار یا همان فویل آلمینیوم در ایران ایزوگام بام گستر دلیجان است.

بهترین فروشگاه به جهت خرید ایزوگام فویلدار

با توجه به موارد اشاره شده و دانستن این امر که قیمت ایزوگام فویل‌دار بیشتر از نوع بدون روکش بوده و وجود استانداردها و ویژگی‌های مختلف در این نوع ایزوگام‌ها می‌تواند در قیمت آنها تاثیرگذار باشد می‌توان به خرید آنلاین ایزوگام فویلدار از شرکت‌های معتبر پرداخت. در حال حاضر فروش ایزوگام آلیمینیوم یا فویل ‌دار در فروشگاه خندان تولز با بهترین کیفیت و خدمات عرضه می‌شود. این فروشگاه بهترین نوع ایزوگام آلیمینیوم یا فویل‌دار  117 بام گستر دلیجان اصل را با قیمتی بسیار ارزان‌تر و مناسب‌تر از سایر فروشگاه‌ها به فروش می‎رساند و دارای مزیت بسیار مهمی همچون ارسال فوری است.