راهنمای خرید جعبه ابزار کامل و خوب

راهنمای خرید جعبه ابزار کامل و خوب

در بررسی راهنمای خرید جعبه ابزار اینکه بخواهیم به طور دقیق بگوییم کدام جعبه ابزار بهتر است امکان پذیر نیست اما می توانیم راهنمای خرید جعبه ابزار مناسب و کامل را به شما معرفی کنیم.

جنس

در ابتدا مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار باید محیطی که قصد استفاده از جعبه ابزار را دارید مشخص کنید. مثلا در یک محیط مرطوب یا در یک محیط پر از گردو غبار و… تا یک جعبه ابزار ضد ضربه، ضد آب یا ضد نفوذ گرد و غبار را تهیه کنید. هم چنین جنس جعبه ابزار بر روی وزن آن تاثیر گذار است و نوع پلاستیکی آن از همه نوع جعبه ابزارها سبک تر است. هم چنین جنس جعبه ابزار نیز بر روی استحکام تاثیر دارد.

ابعاد و کشو و تقسیم

ابعاد جعبه ابزار ارتباط تنگاتنگی با وسایلی دارد که داخل جعبه ابزار قرار می گیرد. اگر می خواهید ابزارهایتان را با نظم بهتری در کنارهم در جعبه ابزار بگذارید بهتر است از جعبه ابزارهایی که دارای طبقات متعدد و بخش های متنوعی هستند استفاده کنید برای مثال جعبه ابزار هایی را تهیه کنید که حتی برای پیچ ها نیز جای مخصوص دارند.

دسته یا بند

در مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار بررسی های نشان می دهد که عمدتاً جنس دسته ابزار همانند بدنه است. یعنی اگر یک جعبه ابزار پلاستیکی خریداری کنید. جنس دسته نیز پلاستیکی یا اگر فلزی تهیه کنید جنس دسته نیز فلزی است. اما ممکن است شما جعبه ابزاری بخواهید که بند داشته باشد که بهتر است به سراغ کیف ابزارها بروید که بند ها تک دوش و دو دوش را دارند.

قفل ها

اگر هنگام بلند کردن جعبه ابزار به طور ناگهانی جعبه ابزار باز شود هم به شما و هم به وسایلتان آسیب وارد می شود. پس بررسی قفل ها و کیفیت آن ها بسیار ضروری است. بهتر است جعبه ابزار هایی را تهیه کنید که قفل های ایمنی با کیفیت تری دارند. در صورتی که قصد کیف ابزار را داشتید باید زیبپ آن را بررسی کنید.

چرخ یا بدون چرخ

در مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار داشتن چرخ یا بدون چرخ بودن جعبه ابزار مهم است. این مورد بستگی به زور بازوی شما و میزان استفاده شما از جعبه ابزار دارد. مسلماً چرخ دار بودن جعبه ابزار باعث می شود جابه جایی آن راحت تر باشد.

چه ابزاری باید در جعبه ابزار باشد؟

اینکه بخواهیم به طور دقیق بگوییم کامل ترین جعبه ابزار در بازار چیست و در جعبه ابزار چه وسایلی باید باشد مثل آن است که بگویم در چمدان مسافرتی خود دقیقا چه وسایلی بگذارید هر کسی بسته به محل سفر و خودش وسایل متفاوتی میگذارد. اما یک سری از لوازم مثل حوله و قرص ها  را به طور ثابت با خود به سفر می بریم. در جعبه ابزار هم به همین صورت یک سری ازابزار اآلات باید وجود داشته باشد و یک سری از لوازم دل به خواهی است.