صفحه گرانیت بر رونیکس

دیسک سرامیک بر و تفاوت آن با دیسک گرانیت بر

 

صفحه گرانیت بر رونیکس

 

 

دیسک گرانیت بر و دیسک سرامیک به‌عنوان ابزارآلات برشی از محصولات پرکاربرد رونیکس هستند. دیسک‌های برش در انواع مختلف برای امور برشی ازجمله سرامیک، گرانیت و… به‌کاربرده می‌شوند.در این مقاله سعی شده است به بررسی دیسک سرامیک بر و گرانیت بر پرداخته شود:

دیسک گرانیت بر

گرانیت برها همان‌طور که از اسمشان پیداست برای ساخت و برش سنگ‌های گرانیتی کاربرد دارند. جنس تیغه‌های گرانیت از الماس است. تیغه‌های الماس قابلیت برش در انواع مختلف ابزارآلات برش گرانیتی مثل انواع سنگ فرز گرانیت را دارند. گرانیت بر رونیکس از الماس باکیفیت بالا ساخته می‌شود. الماس به عنوان ماده‌ای سخت در مقایسه با ابزارآلات ساخته‌شده از کاربید سطح پرداخت‌کاری خوب و مناسبی تحویل می‌دهد. به‌طورکلی الماس کیفیت و طول عمر بیشتری را نسبت به سایر متریال ها دارد.

دیسک سرامیک بر

دیسک سرامیک بر با ویژگی‌های بسیار خوب تولید و به بازار عرضه می‌گردد. در ساخت دیسک سرامیک اهمیت زیادی به نیاز قطع دقیق، بدون پرش در مواد سخت داده می‌شود. سرامیک بر به‌عنوان جزوی از ابزارآلات برشی سرعت بالایی را در برش انواع سرامیک‌ها و کاشی دارا است. از لحاظ شکل ساختاری نیز لبه‌های برش صفحه سرامیک بر است. بهره‌گیری از دیسک سرامیک با کیفیت از شکستن و لب پر شدن سرامیک و کاشی‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. ضخامت لبه برش این دیسک‌ها بسیار نازک بوده و سرعت بالایی در زمان کار دارند.

برای بهتر توصیف کردن تفاوت دیسک سرامیک با دیسک گرانیت بر به مشخصات آن‌ها می‌پردازیم:

خصوصیات دیسک سرامیک بر رونیکس

۱_دارای سگمنت بلند به ارتفاع ۱۰ میلی‌متری است.

بهره‌گیری از فناوری روز در تولید سگمنت های به ‌کار رفته موجب خلق شیارهایی منظم در تمامی سطح سگمنت برای کاهش اصطکاک، افزایش سرعت برش و کیفیتی یکسان برش از ابتدا تا انتهای ارتفاع سگمنت گردیده است. البته دیسک سرامیک بر رونیکس بدون شیار نیز تولید و عرضه می‌شود.

۲_ساخته‌شده از صفحه استیل

مقاومت خمشی استیل در حدود ۱۴۵kgf.cm برای برش‌های طولانی‌مدت و سخت است.

۳_بهره‌گیری از راهکارهای پیشرفته در بخش الماسه به‌طور یکنواخت برای یکسان بودن کیفیت برش و افزایش طول عمر آن

 

مشخصات گرانیت بر رونیکس

 

۱-استفاده از سگمنت بلند به ارتفاع ۱۰ میلی‌متر : تکنولوژی روز در ساخت سگمنت ها باعث به وجود آوردن شیارهای منظم و دقیق در سطح سگمنت برای کاهش دادن اصطکاک، افزایش دادن سرعت برش و بالا بردن کیفیت یکسان برش از اول تا انتهای ارتفاع سگمنت شده است. گرانیت بر بدون لبه‌های شیاردار نیز ساخته می‌شوند.

۲-ساخته‌شده با روش Hot Press به‌وسیله سیستم‌های تمام اتوماتیک تحت استاندارد TUV و CE اروپا

۳-بهره‌گیری از فرمولاسیون نوین در بخش الماسه به‌طور هماهنگ برای یکسان کردن کیفیت برش و عمر کارکرد آن

۴- ویژه‌ی برش‌های تر و خشک

ابعاد دیسک گرانیت بر و سرامیک بر با قطرهای۱۱۵ تا ۲۳۰ میلی متر تولید و به بازار عرضه می‌گردند. اندازه‌های مختلف گرانیت بر و دیسک سرامیک بر آن‌ها را در بین ابزارآلات برش متفاوت و متنوع جلوه می‌دهد.