ایزوگام انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند. ایزوگام ساده یا همان ایزوگام بدون فویل یکی از انواع مختلف آن است. در ادامه این متن قصد داریم اطلاعاتی مهم در رابطه با قیمت ایزوگام بدون فویل بیان کنیم، ازاین‌رو پیشنهاد می‌دهیم که ادامه مطالب از دست نداده و با ما همراه باشید.

ایزوگام بدون فویل چیست؟

قبل از اینکه در مورد قیمت ایزوگام بدون فویل مطالبی را بیان کنیم، توضیح می‌دهیم که اصلاً این ایزوگام چه تفاوتی با دیگر انواع ایزوگام دارد. در ایزوگام‌هایی که فویل دار هستند، یک لایه آلومینیومی وجود دارد که به‌اصطلاح به آن فویل میگویند.

در ایزوگام‌های بدون فویل، دیگر این لایه اضافی وجود ندارد. این موضوع سبب ویژگی‌های خاصی برای این محصول شده است و کاربردهای آن هم متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید که این ویژگی‌های و کاربردها درنهایت بر روی قیمت ایزوگام بدون فویل یا ایزوگام پودری تأثیر می‌گذارند.

ویژگی‌های ایزوگام بدون فویل یا پودری

همان‌طور که گفتیم این ایزوگام‌ها ویژگی‌های خاصی برای خود دارند.

 • سبک بودن

ازآنجایی‌که ایزوگام بدون فویل یا پودری لایه‌ دیگری ندارند، پس سبک‌تر هستند و درنهایت حمل‌ونقل آن‌ها هم ساده‌تر خواهد بود.

 • بدون روکش

ایزوگام بدون فویل یا پودری هیچ روکش اضافی دیگری ندارند.

 • ارزان بودن

آلومینیوم ماده‌ ارزانی نیست، به همین دلیل استفاده از آن در ایزوگام‌ها باعث افزایش قیمت این محصول می‌شود. با توجه به این موضوع، ایزوگام‌های بدون فویل یا پودری قیمت کمتری دارند.

کاربردهای ایزوگام بدون فویل

ازآنجایی‌که ایزوگام‌های بدون فویلیا پودری، لایه آلومینیومی ندارند، برای قسمت‌هایی مناسب هستند که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نمی‌گیرند. به‌عنوان مثال برای استفاده در قسمت‌هایی مانند سرویس بهداشتی، حمام و پادری ساختمان انتخاب مناسبی هستند. دقت داشته باشید که این ایزوگام‌ها به‌عنوان یک عایق رطوبتی به کار می‌روند.

ایزوگام بدون فویل

انواع ایزوگام بدون فویل

در رابطه با اینکه قیمت ایزوگام بدون فویل یا پودری چطور مشخص می‌شود، لازم میدانیم که در ابتدا اشاره‌ای به انواع این ایزوگام‌ها کنیم. لازم به ذکر است که به ایزوگام بدون فویل، ایزوگام ساده هم میگویند.

ایزوگام تک لایه

همان‌طور که از نام این ایزوگام‌ها مشخص است، تک لایه هستند. این تک لایه بودن سبب شده که انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشند.

به همین دلیل اگر برای قسمت‌هایی از ساختمان مانند شناژ کردن، اطراف ستون‌هایی که کار برده‌اید و دیوارهای پی به دنبال ایزوگام هستید، این مورد انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

ایزوگام دو لایه

این ایزوگام‌ها دو لایه هستند، یعنی ضخامت بیشتری دارند. این ضخامت بیشتر باعث شده که انعطاف‌پذیری کمتری هم داشته باشند. البته لازم به ذکر است که این انعطاف کمتر تأثیری بر روی مزیت‌های آن ندارد. برای قسمت‌هایی مانند تراس، آشپزخانه و هرجایی که آبریز در آن کم است، می‌توانید از این ایزوگام استفاده کنید.

ایزوگام بدون فویل دو لایه نام دیگری هم دارد. این محصول با نام ایزوگام پودری هم شناخته می‌شود. به همین دلیل اگر جایی این کلمه ایزوگام پودری را شنیدید، تعجب نکنید.

قیمت ایزوگام بدون فویل یا پودری

قیمت ایزوگام بدون فویل با توجه به عوامل مختلفی مشخص می‌شود. در ادامه این عوامل را توضیح می‌دهیم و پیشنهاد ما این است که این قسمت از متن را حتما مطالعه نمایید.

به‌طورکلی توجه داشته باشید که قیمت ایزوگام بدون فویل یا ایزوگام پودری از نوع فویل دار آن ارزان‌تر است. این نکته را به یاد داشته باشید که ایزوگام تک لایه هم از ایزوگام پودری ارزان‌تر است. در ادامه دیگر فاکتورهایی که بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد را توضیح می‌دهیم.

 • نوع ایزوگام

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، نوع ایزوگام یکی از مهم‌ترین عواملی ست که بر روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.

 • نرخ ارز

شاید به نظر شما منطقی نباشد اما نرخ دلار بروی قیمت ایزوگام بدون فویل هم تأثیر دارد. ازآنجایی‌که دلار نرخ ثابتی ندارد، باعث شده نرخ این ایزوگام‌ها هم ثابت نباشد.

 • مرکز خرید

بله درست خواندید، اینکه از کجا و چه مرکز خریدی ایزوگام خود را بخرید، بر روی قیمت نهایی تأثیر به سزایی دارد. متأسفانه بعضی از فروشگاه‌ها سودهای غیرمعقولی را روی اجناس می‌شکند و این باعث می‌شود که مشتری محصول را با قیمت بیشتری بخرد.

ایزوگام بدون فویل ساده

خرید ایزوگام بدون فویل یا پودری

قبل از خرید ، باید به چند نکته دقت داشته باشید که در ادامه به آن اشاره می‌کنم.

 • از کاربرد آن مطمئن شوید.

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، این نوع ایزوگام  برای قسمت‌هایی مناسب است که در معرض نور مستقیم آفتاب نیستند. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم که در همان ابتدا از کاربرد این ایزوگام مطمئن شوید و سپس برای خرید اقدام کنید.

 • نوع مناسبی را انتخاب کنید.

انتخاب ایزوگام تک لایه و ایزوگام پودری اهمیت بالایی دارد، با یک کارشناس مشورت کنید و نوع مناسبی را بخرید.

 • مرکز خرید مطمئنی را انتخاب کنید.
 • همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، انتخاب مرکز خرید از آن عواملی ست که بر روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که با پرس‌وجو درست، یک فروشگاه مناسب را انتخاب کنید.

مرکز خرید معتبر

بعد از هرآن چه در مطالب بالا گفتیم، الآن می‌خواهیم یک مرکز خرید معتبر را به شما معرفی کنیم. فروشگاه خندان تولز انواع مختلف ایزوگام را موجود دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این فروشگاه می‌توان به دو مورد بسیار مهم اشاره کرد.

 1. ارزان بودن نسبت به فروشگاه‌های دیگر
 2. ارسال فوری برای مشتری

با این دو ویژگی خیالتان راحت است که یک ایزوگام باکیفیت را با قیمتی مناسب خریده‌اید و البته سریعاً به دستتان هم می‌رسد.
شایان ذکر است بهترین برند ایزوگام بدون فویل یا همان ایزوگام پودری در ایران ایزوگام بام گستر دلیجان است.

نتیجه‌گیری

در مطالب بالا اطلاعاتی مهم و کاربردی در رابطه با قیمت ایزوگام بدون فویل بیان کردیم. در ابتدا توضیحاتی در مورد این محصول ارائه دادیم تا خواننده با آن آشنایی داشته باشد، سپس انواع این ایزوگام‌ها و ویژگی‌های مهم آن را هم شرح دادیم.
فروشگاه خندان تولز در سالهای اخیر توانسته است انوع ایزوگام را با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان ممکن برای مشتریان خود ارسال نموده و رضایت حداکثری آنان را بدست آورد.