الکترود جوشکاری استیل

الکترود جوشکاری استیل

در حقیقت یکی از مزیت های اصلی و اساسی فولاد ضد زنگ این می باشد.بطوریکه می توان از آن ها در محیط خورنده استفاده کرد.کاربرد اصلی فولاد های ضد زنگ مقاومت بالا در برابر آب می باشد.

باید بگوییم که یک لایه محافظ  نازک از اکسید کروم که روی سطح فولاد تشکیل می شود حاوی بیش از %۱۲ کروم می باشد.به این علت است که در هنگام انتخاب الکترود  استیل باید اطلاعات کافی را داشته باشید.

الکترود جوشکاری استیل

اساسا محلول های خورنده علاوه بر این ، فولادهای ضد زنگ خاص برای مقاومت در برابر بالا ساخته شده اند.لازم به ذکر است که بگوییم الکترود های استیل قابلیت جوش پذیری خوبی دارند.

برخی از ویژگی های استیل عبارت اند از : این ماده از خوردگی عمومی محافظت می کند، فولاد ضد زنگ ، در برابر اکسایش با توجه به لایه کروم کاملا مقاوم می باشند.

الکترود جوشکاری استیل مناسب برای جوشکاری فولادهای آستنیتی ، آستنیتی مقاوم به حرارت و همچنین فولادهای فریتی می باشند.  سیم جوش استیل SOLINOX 420 مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن

مارتنزیتی و سیم جوش های SOLINOX ۲۲۰۹ و  SOLINOX 2594  مناسب برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن دوپلکس و سوپر دوپلکس می باشند.

در رابطه با قیمت الکترود های جوشکاری استیل باید بگوییم که در قیمت الکترود استیل عواملی تاثیرگذار می باشند.که یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت الکترود استیل مدل الکترود می باشد.الکترود استیل در مدلهای

مختلفی تولید میشود که هر یک برای جوشکاری نوعی فلز خاص کاربرد دارد.معمولا فروشگاه هایی که به صورت تخصصی در زمینه فروش الکترود استیل فعالیت می کنند قیمت های بسیار مناسب تری را برای

الکترود در نظر می گیرند.قیمت الکترود جوشکاری استیل نیز به فروشندگان بستگی دارد.کمیاب شدن یک مدل الکترود استیل میتواند قیمت آن را افزایش دهد.