الکترود جوشکاری آلمینیوم

 

الکترود جوشکاری آلومینیوم

در ابتدا باید بگوییم که از الکترود جوشکاری الومینیومی برای جوشکاری با کیفیت آلیاژ های آلومینیوم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع در هنگام انتخاب کردن این نوع سیم جوش ها باید بیشتر ملاحظه کرد.به دلیل محدودیت ها و مشکلاتی که در زمینه جوشکاری آلومینیوم وجود دارد.

این نوع الکترود دارای عنصر پایه آلومینیوم می باشد.ما با توجه به آلیاژ هایی که به آن ها اضافه می شود دارای یک خصلتها و ویژگی هایی می شود.

الکترود خالص : باید اشاره کنیم که اگر با جوشکاری بدنه خازن و تانک‌های حمل‌ونقل و وسایلی که در محیط شیمیایی ساخته می‌شوند سرو کار دارید از این الکترود استفاده نمایید .چرا که در ترکیب این الکترود ۹۹ درصد آلومینیوم و یک درصد آهن و سیلیسیوم وجود دارد.

مقاومت بالا : گفتنی است که زمان ساخت لوازم آشپزخانه و در صنایع شیمیایی به الکترودی نیاز است که در مقابل سایش و خوردگی مقاومت بالایی نشان دهد.الکترود با آلیاژ آلومینیوم منگنز مقاومت بالایی نشان

می‌دهد.

الکترود جوشکاری آلومینیوم

لازم به ذکر است که بگوییم الکترود آلومینیوم به منظور انجام عملیات جوشکاری با کیفیت بالا و مطلوب در آلیاژهای آلومینیومی صنایع مختلف استفاده میشود. در انتخاب الکترود آلومینیوم به دلیل محدودیت های

موجود در صنعت جوشکاری آلومینیوم تا حدودی سختگیری های بیشتری اعمال می گردد. الکترود آلومینیوم از یک مفتول آلومینیومی ساخته شده است که با پودرهای گوناگونی پوشش داده می‌شود.

در این نوع الکترود بنا به ویژگی آلیاژهای اضافه شده، خصوصیات و ویژگی‌هایی آن تغییر می­ یابد.برخی از خواص آلومینیوم عبارتند از: پوشش آلومینیومی دادن، اندایزه کردن، پوشش سخت دادن و … می باشد.

از خواص مشخصه آلیاژهای آلومینیوم مقاومت در مقابل خوردگی، آلومینیوم خالص وقتی که در هوا قرار گیرد بلافاصله با یک لایه چسبنده اکسید آلومینیومی پوشیده می‌شود.این لایه پوششی، مانع خوردگی

می‌گردد.