آشنایی کامل با این ابزار و نحوه استفاده از آن

آشنایی کامل با این ابزار و نحوه استفاده از آن

الماس شیشه بری یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای موجود در کارگاه های صنعتی است که جهت برش دادن انواع شیشه ها استفاده می شود. برش شیشه جز ظریف ترین کارهایی است که باید با دقت و حساسیت بسیار بالا انجام شود و در صورت بروز اشتباه کوچک ممکن است بشکند و دیگر قابل استفاده نباشد. در حالی که با استفاده از الماس شیشه بری یک شکاف کاملاً دقیق روی شیشه ایجاد می‌شود و احتمال شکستگی آن به شدت کاهش می‌یابد.

آشنایی کامل با این ابزار و نحوه استفاده از آن

الماس شیشه بری؟

این ابزار به گونه ای طراحی شده که دارای یک بدنه از جنس چوب است و در برخی مدل ها یک مخزن پر از نفت یا روغن شیشه‌بری روی آن تعبیه شده و این مواد از داخل مخزن هنگام برش شیشه برای لغزش بهتر الماس خارج می‌شود و در خط انداختن و شکستن بسیار کمک کننده است.
حال برای آشنایی بیشتر با این ابزار فوق العاده پر فروش در ادامه همراه ما باشید.

بهترین مارک الماس شیشه بری:

حس راحتی بیشتر حین کار

برای انتخاب بهترین الماس شیشه بری باید به شرایط کاری و میزان تجربه خود توجه کافی داشته باشید .در صورتی که تصمیم دارید از این ابزار همراه با روغن شیشه بری یا نفت سبک استفاده کنید و روند کاریتان ساده‌تر شود بهتر است به دنبال الماس های شیشه بری دارای مخزن باشید. این دسته از ابزارها شرایط کاری شما را راحت تر می کند و باعث می شود با دقت بیشتر و تمرکز کامل برش لازم را روی شیشه انجام دهید. همچنین این ابزار همانطور که در انواع الماس های شیشه بری آشنا شدید دارای دسته های مختلفی با متریال های متنوع می باشد. بنابراین انتخاب ابزاری که در دستان شما راحت‌تر قرار گیرد و با آن احساس بهتری داشته باشید؛ طوری که طی انجام کار احساس خستگی نکنید می تواند به عنوان بهترین الماس شیشه بری انتخاب شود.

شیشه بر:

بریدن شیشه و شکل دهی این محصول یکی از کارهای حساس و بسیار ظریف می باشد چرا که شیشه ها محصولاتی شکننده هستند از این روز برش شیشه نیاز به دقت زیادی دارد.

ابزارهای برش شیشه بسیارند و مدت هاست که از ابزاری با عنوان الماس شیشه بر برای برش آن ها استفاده می شوند.

شیشه برها در انواع متفاوتی تولید می شوند که قابلیت برش شیشه در ضخامت های مختلف و مدل های متنوع را دارند.

الماس های شیشه بری در انواع چوبی، آهنی، پلیمری، پلاستیکی و …. تولید و روانه بازار می گردند که هر یک قابلیت برش ضخامت خاصی از شیشه را دارند.

در هنگام خرید شیشه بر به کیفیت و جنس دسته این محصولات توجه کنید چرا که هرچه کیفیت این محصولات بیشتر باشد، مسیر برش را به راحتی می توانید برش دهید.

شیشه بر ها دارای قیمتهای بسیار متغیری می باشند که بهتر است به هنگام خرید نمونه های با کیفیت این محصولات را تهیه کنید تا از صرف هزینه های سنگین و گزاف جلوگیری کنید.

کیفیت الماس شیشه بری به عوامل متفاوتی بستگی دارد که جنس در این محصولات حرف اول را میزد.

جنس شیشه بر نیز از پارامترهای تعیین کننده قیمت برای مصرف کننده و خریدار به شمار می رود.

خرید الماس شیشه بری با بهترین فیمت و کیفیت درجه یک مستلزم این است که نکات مهم انتخاب و عوامل موثر در کیفیت این محصولات را بدانید. در این قسمت به ذکر نکات و عوامل مهم در انتخاب و خرید الماس شیشه بری می پرازیم:

وجود مخزن:

مخزن نفت یکی از عوامل تسهیل کننده در امر برش شیشه محسوب می شود و وجود نفت یا روغن شیشه بری دقت کار شما را به هنگام برش بالا می برد پس در نتیجه یک الماس شیشه بر مخزن دار تهیه کنید تا علاوه بر راحتی، عمل برش نیز به سرعت انجام شود.

جنس دسته محصول:

جنس دسته شیشه بر نیز از دیگر عوامل موثر در کیفیت و قیمت این محصولات می باشد و از پلاستیک، فلز، چوب، پلیمر و بسیاری مواد دیگر برای ساخت الماس شیشه بری استفاده می شود.

دقت داشته باشید هر چه جنس دسته محصول بهتر باشد، برش نیز با دقت بیشتری انجام می شود و افراد با توجه به حساسیت های خود و میزان پولی که می توانند خرچ کنند محصول مورد نظر خود را تهیه می کنند.

سعی کنید جنس متناسب با نوع کار خود را انتخاب کنید. مثلا نمونه‌های آهنی فشار بسیار زیادی را ایجاد می‌کنند و بیشتر مناسب شیشه‌های ضخیم هستند.

تعداد تیغه:

در واقع این الماس‌ها هستند که می‌توانند شیشه‌ها را برش دهند. تعداد الماس‌ها در مدل‌های مختلف متفاوت است و هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد کار راحت‌تر و ظریف‌تر انجام می‌شود.